• Podczas wspólnego wieczoru kolęd i pastorałek....

  Dziękujemy naszym Rodzicom za włączenie się w przygotowania do świątecznego spotkania.

 • Sukces Sandry Stolarskiej

  Miło nam obwieścić, że tegoroczny Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek wygrała reprezentantka naszej szkoły!smiley Możemy śmiało stwierdzić, że to sukces przez potrójne S:)))).

 • Finał akcji - Paczka dla Kombatanta

  Finał akcji - Paczka dla Kombatanta

  Nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji świątecznej Rodacy Bohaterom. Celem akcji jest pomoc polskim kombatantom pozostającym po wojnie za wschodnią granicą. Przez cały grudzień kompletowaliśmy dary żywnościowe oraz kartki z życzeniami świątecznymi. Mamy nadzieję, że nasze podarunki sprawią potrzebującym radość w tym szczególnym czasie smiley.

 • Mikołajkowo

  Mikołaj gnał co sił, żeby dostarczyć nam upragnione prezenty! Było dużo śmiechu, radości i............słodyczy:))).

   

                          

   

 • Niepodległość w naszej małej Ojczyźnie

  W piątek, 12 października nasza mała Ojczyzna świętowała 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę. Gościem szkoły był rekonstruktor Adam Bidas z sandomierskiej GRH Niezłomni 1939-1963, który opowiadał o czasach I wojny światowej i o odzyskaniu przez Polskę niepodległości. Odwiedzili nas także harcerze z 07 WDH WATAHA, którzy pokazali nam, jak wyglądają cotygodniowe zbiórki. Na koniec wspólnie zasiedliśmy do ogniska, przy którym piekliśmy ziemniaki i śpiewaliśmy harcerskie piosenki. Do śpiewu przygrywały nam na gitarze pani Monika Gryzka i Katarzyna Wiśniewska. Pozostaje nam podziękować wszystkim przybyłym gościom za moc atrakcji, a rodzicom za wspaniałe potrawy z ziemniaków. Do następnego! Czołem!

   

  Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z imprezy smiley.

 • Czytanie na polanie:)

  Dzień Głośnego Czytania przypadający na 29 września postanowiliśmy w tym roku połączyć ze świętem naszych Chłopców. W ten sposób pojawił się pomysł zorganizowania ogniska oraz wspólnego czytania na łonie natury. Dziewczynki czytały zatem chłopcom o chłopcach smiley.

 • BohaterOn. Włącz historię.

  BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im bezpłatnych kartek dystrybuowanych na terenie całego kraju. Uczniowie naszej szkoły przystąpili do akcji, aby oddać hołd tym, którzy w 1944 roku ryzykowali wszystko, abyśmy my z dumą mogli nazywać się dziś Polakami.

  www.bohateronwtwojejszkole.pl 

  Powstanie Warszawskie zapisało się na kartach historii jako jedno z najważniejszych wydarzeń kształtujących polską tożsamość. Było uosobieniem kluczowych wartości, takich jak patriotyzm, wolność czy determinacja w przeciwstawianiu się wrogom. Niestety, wśród kolejnych pokoleń świadomość jego znaczenia stopniowo zanika. W tym samym czasie odchodzą od nas ostatni Powstańcy, którzy pełnią fundamentalną rolę w podtrzymywaniu pamięci, przedstawiając wydarzenia tamtych dni z bezpośredniej perspektywy. Ludzie Ci zasłużyli na naszą wdzięczność, pamięć i szacunek – akcja BohaterON pozwala każdemu na wyrażenie tego w symboliczny sposób.

   
 • Dzień Języków Obcych w naszej szkole

  W ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych, który przypada na 26 września, w naszej szkole odbyły się zajęcia z wykorzystaniem zabaw, gier, łamigłowek i prezentacji oraz plastyczno-muzyczne dla najmłodszych. Został również zorganizowany konkurs pod hasłem ,,Dlaczego warto uczyć się języków obcych?".

 • AKCJA - SEGREGACJA!

   W trzecim tygodniu września, w ramach międzynarodowej kampanii Sprzątania Świata, przyłączyliśmy się do jubileuszowej w tym roku akcji. Celem edycji pod hasłem ,,AKCJA SEGREGACJA! 2 RAZY WIĘCEJ, 2 RAZY CZYŚCIEJ!" było wspomożenie selektywnej zbiórki odpadów.  

 •  

  Witamy w nowym roku szkolnym 2018/2019 smiley.

 • Ostatni dzwonek - wakacji czas

  W szkole zabrzmiał ostatni dzwonek. Dzieci otrzymały świadectwa, a najlepsi, z rąk pani Dyrektor oraz pani Katarzyny Stachery z Urzędu Gminy Kunów - nagrody i dyplomy. Nadszedł czas wakacji!

 • Na Lubelszczyźnie

  Fotorelacja z czerwcowej wycieczki na Lubelszczyznęsmiley. Zwiedziliśmy kolejno trzy piękne miasta: Kazimierz, Nałęczów i Lublin.

 • Z wizytą w radiu
  21.05.2018

  W słoneczne, poniedziałkowe przedpołudnie wybraliśmy się do lokalnego Radia Ostrowiec. Zwiedziliśmy jego siedzibę oraz wzięliśmy udział w audycji na żywo smiley, opowiadając o naszej szkole. Towarzyszyła nam trema, ale było też dużo śmiechu smiley.

  Przy okazji, mieliśmy również szansę uczestniczyć w otwarciu wystawy ,,Ojcowie Niepodległości" w Galerii Fotografii MCK. Tematyka wernisażu jest dla nas podwójnie ważna z racji organizowanego w naszej szkole gimnnego konkursu ,,Twórcy niepodległości".

 • Konkurs Pieśni Patriotycznej

  Uczennica IV klasy - Sandra Stolarska zdobyła 2 miejsce w Gminnym Konkursie Pieśni Patriotycznej. Sandra zaprezentowała utwór ,,Uwierz, Polsko". Gratulacje dla naszej artystki!

 • Majowa akademia

  Majowa akademia

  27 kwietnia, w ostatni dzień przed weekendem majowym uczniowie z naszej szkoły wzięli czynny udział w akademii z okazji Święta Konstytucji 3 Maja.

 • Gminny Konkurs Recytatorski

  Gminny Konkurs Recytatorski

  26 kwietnia w szkole podstawowej w Janiku odbył się Gminny Konkurs Recytatorski  "Tu wszędzie jest moja ojczyzna".

  Nasi uczniowie doskonale się spisali.
  Dwoje z nich otrzymało wysokie wyróżnienia. Drugie miejsce Michał Bem, trzecie Maja Kulik.
  Serdecznie gratulujemy naszym zdolnym uczniom. 
strona:

Aktualności

Kontakt

 • Publiczna Szkoła Podstawowa im. Witolda Gombrowicza w Dołach Biskupich
  Doły Biskupie 42,
  27-415 Kunów
  woj. świętokrzyskie
 • (041) 261-11-03

Galeria zdjęć